Wycieczka do Klinisk 2013

SZUKAMY JESIENI - wycieczka autokarowa do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach

Jak co roku o tej porze najstarsze przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jesienną wycieczkę do lasu. Tym razem odwiedziliśmy Leśną Szkołę w Kliniskach. Przedszkolaki dowiedziały się : co to jest las, jakie zwierzęta można spotkać w polskich lasach, jak zmienia się wygląd lasu, w zależności od pory roku oraz jak należy zachowywać się, będąc gośćmi lasu. Dzieciaki chętnie rozwiązywały zagadki, wykonywały skomplikowane zadania i kolorowały przygotowane przez pana Darka obrazki. Po tej lekcji nadszedł czas na spacer ścieżką dydaktyczną. Pan Darek pokazywał nam wiele ciekawostek, a my w wolnej chwili zbieraliśmy „skarby”, które można znaleźć tylko w lesie. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała, dotlenieni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. Teraz czas na piękne prace plastyczne. Ciekawe, co nam podpowie wyobraźnia?