Dzień Kota 2014

„Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie:

miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los”.

Oscar Wilde

DZIEŃ KOTA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Kotki są takie miłe, puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są wśród nich koty salonowe, rasowe, ale wiele z nich bywa bezdomnych. Dzisiejszy dzień w przedszkolu zdominowała kocia tematyka, bo przecież dziś jest Światowy Dzień Kota.

Była więc „kocia gimnastyka”, konkursy dla kotków łakomych (picie mleczka przez słomkę) i sprytnych (zwijanie wełny z myszką na końcu), był „koci tor przeszkód”, ścigały się „koty w workach”, były też „miauczące” piosenki i rysunki kotów.

Podczas tych wesołych zabaw i zajęć nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta jest także niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie dzieci na ich czasem niezwykle trudne życie. Dlatego koty dostały od dzieci prezenty – pyszne jedzonko.

Od pani Karoliny z TOZ dowiedzieliśmy się  w jaki sposób należy opiekować się kotami, również takimi, które szczególnie potrzebują naszej pomocy - kotami wolno żyjącymi. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia kotów domowych i kotów drapieżnych.  Podczas rozmowy  dzieci zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji kotków.