Zajęcia kulinarne

WITAMINKI, WITAMINKI – JEDZĄ CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI

A pięciolatki uwielbiają zwłaszcza te owocowe przysmaki, które sami przygotowali. Dlatego pewnego pięknego, słonecznego dnia postanowiły zrobić coś słodkiego , ale zdrowego i wyruszyły na „owocowe Łowy”. Po „witaminowych” zakupach w pobliskim sklepiku dzieciaki przystąpiły do pracy: umyły rączki, przebrały się w fartuszki i przygotowały pyszne owocowe szaszłyki. Nasze przysmaki były nie tylko piękne, ale także zdrowe i smaczne. I smakowały wszystkim: dzieciom, ciociom, a nawet „maluszkom”.

A oto przepis:

Owoce kroimy na małe kawałki, bardzo ostrożnie, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Później nadziewamy na patyczki od szaszłyków i gotowe! Żeby były smaczniejsze trzeba dodać kilka uśmiechów i szczyptę dobrego humoru!