Międzynarodowy Dzień Ptaków

Nasz przedszkolny ogród to prawdziwy raj dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Różnorodne gatunki ptaków znajdują schronienie nie tylko wśród konarów i dziuplach dorodnych daglezji i sosen, ale również w budkach lęgowych, które każdego roku 1 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ptaków zawieszamy ogłaszając „Pogotowie w gniazd budowie”.

Chcemy, aby jeszcze więcej ptaków przylatywało do naszego ogrodu i dlatego w tym roku zawiesiliśmy budki z różnymi rozmiarami dziurek zapraszając tym samym różne gatunki ptaków do gościny.

Budka z najmniejszą dziurką jest przeznaczona dla mniejszych gatunek sikorek. Natomiast do budki z nieco większą dziurka mamy nadzieję zaglądną nieco większe sikorki takie jak bogatka czy sikorka uboga oraz wróble. A może rudzik i dzięciołek ?

Codzienna obserwacja życia ptaków pobudza dziecięcą ciekawość poznawczą i zachęca dzieci do poszerzania wiedzy o otaczającej nas przyrodzie. Tak bezpośredni kontakt pozwala na wytworzenie bliskich więzi ze zwierzętami oraz kształtowanie postawy szacunku i opiekuńczości względem zwierząt. Nasze dzieci stają się prawdziwymi miłośnikami ptaków.