Wycieczka po Szczecinie 2014

WYCIECZKA PO SZCZECINIE

W piątek, tuż po śniadaniu, przedszkolaki wyruszyły autokarem na wycieczkę szlakiem ciekawych miejsc w naszym mieście. Oczywiście zaczęliśmy od Zamku Książąt Pomorskich i Baszty Siedmiu Płaszczy. Przypomnieliśmy sobie legendy związane z tymi miejscami, zobaczyliśmy, jak kiedyś wyglądały uliczki Szczecina. Obejrzeliśmy też Wały Chrobrego i poznaliśmy tajemnice Urzędu Wojewódzkiego. Pani Iwona i pani Sylwia bardzo ciekawie opowiadały nam o tym miejscu, pokazały nam wieże, podziemia, Salę Maszkaronów, schrony i wiele innych interesujących miejsc. Przedszkolaki dzielnie pokonywały schody w górę i w dół, słuchały, pytały… Następnie ruszyliśmy na spacer na Jasne Błonia i, oczywiście, na pyszne lody. Pogoda nam dopisała, więc wycieczka była bardzo udana pod każdym względem.

Bardzo dziękujemy pani Magdalenie Jaszczyk, a także pani Iwonie i pani Sylwii za możliwość obejrzenia Urzędu Wojewódzkiego.