Dzień Żółwia 23 maja

Światowy Dzień Żółwia obchodzony na świecie corocznie 23 maja ma na celu uświadomić społeczeństwu konieczność ochrony wszystkich gatunków żółwi oraz fakt, że każdy chociaż w drobnej części może przyczynić się do ochrony tych zwierząt. Z tej okazji ciocia Alinka przygotowała dla dzieci prezentację dotyczącą różnych gatunków żółwi ich potrzeb i zagrożeń.

W tym dniu nasze dwie żółwiczki Lala i Coco, którym staramy się stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych otrzymały nowy, jeszcze większy niż dotychczas zewnętrzny wybieg. Dzięki wspaniałej ziemiance, którą jesienią zbudował dla żółwi Pan Stasiu, mogły one bezpiecznie zimą hibernować w ogrodzie. Od wiosny znów cieszymy się towarzystwem naszych żółwiczek, dbając o ich odpowiedni pokarm. Są One w bardzo dobrej kondycji na dowód czego ... Coco zniosła jajka :)

Jesteśmy przeciwni hodowli zwierząt egzotycznych, ale skoro z pewnych powodów niechciane żółwie trafiły kiedyś pod naszą opiekę, jesteśmy zobowiązani nie tylko do właściwego postępowania i hodowania ich w warunkach jak najlepszych, lecz także do propagowania wiedzy na temat ochrony żółwi.