Maraton Makulaturowy 2014

Nasze przedszkole już po raz  XIII brało udział w akcji TOZ \" Maraton makulaturowy - zamieniamy papier na leki\".

Jak zwykle rodzice nas nie zawiedli i zgromadzili na naszym koncie 5420 kg makulatury. W ten sposób zajęliśmy czwarte miejsce, wyprzedzając nie jedną dużą szkołę i wszystkie przedszkola.

Biorąc udział w akcji, zbierając makulaturę pomogliśmy zakupić lekarstwa dla zwierząt w potrzebie. Wiedząc, że 1 tona makulatury ratuje 17 drzew - dzięki wszystkim uczestnikom tegorocznego Maratonu ocaliliśmy 3941 drzew ! To całkiem spory las :)))

Jako dodatkową nagrodę za udział w akcji nasze dzieci otrzymały książeczki o tematyce ekologicznej i zabawki - lokomotywy z wagonikami, do której sami musieliśmy wykonać tory z makulatury. Praca nad torami dostarczyła dzieciom wiele radości oraz pokazała, że papier można wykorzystać na wiele sposobów. Teraz pozostało nam tylko czekać, aż tory wyschną i zabawa gotowa.