ZOO w Ukemunde 2014

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grup 4- i 5- latków wybrały się do Ogrodu Zoologicznego w Uckermunde. Mimo, iż  początkowo pogoda nie zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu, postanowiliśmy wyruszyć w podróż ku przygodzie. Wszyscy byliśmy  ciekawi zwierząt, które tam spotkamy. ZOO nie zawiodło nas. Widzieliśmy małpki i lwy. Byliśmy w gościnnej zagrodzie kóz. Spacerowaliśmy z sarenkami. Obserwowaliśmy wilki i lamy. Karmiliśmy kucyki, osiołki i lamy. Bardzo podobał się nam \"dom myszy\" oraz lemury  z długimi ogonami :)

Duże emocje wywołała też zabawa w \"małpim gaju\". Dzieci biegały po wysoko zawieszonym pomoście i zjeżdżały  w tunelu. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały ciocie, Pani dyrektor oraz babcia Kubusia i Michałka, dlatego maluchy czuły się komfortowo, a uśmiech nie schodził z ich buzi. W przyszłym roku zapewne powtórzymy tą wycieczkę. Tylko pogodę  zamówimy lepszą :)