Państwo ślimacze

Ślimak! Fe! Jakie to wstrętne! - Takie zdanie słychać zwykle z ust dorosłych.

A dzieci? My kochamy wszystkie stworzenia! Nie chcemy, aby stała im się krzywda, dlatego oznaczyliśmy specjalne miejsce, w których te małe zwierzątka będą bezpieczne.

Dla mieszkających w naszym ogrodzie ślimaków przygotowaliśmy w cieniu „Państwo Ślimacze”. Gdyby któreś ze stworzonek zagubiło się, każdy przedszkolak delikatnie pomoże wrócić mu do domu przenosząc je z ogródka do bezpiecznego „Państwa Ślimaczego”.

Zauważyliśmy, że wszystkie one różnią się między sobą: wielkością, kolorem muszli…

W naszym ogródku można spotkać: ślimaki zaroślowe, winniczki, wstężyki, ślimaki ogrodowe i śliniki wielkie!