Muzyczny płotek 2014

Jedną z atrakcji w naszego ogródka jest „muzyczny płotek”. Jego powstanie zainspirowane było ścianką muzyczną (music wall) podpatrzoną przez nas w przedszkolach w Anglii i naturalną potrzebą wydobywania dźwięków z przedmiotów codziennego użytku.

Któż z nas dorosłych nie \"grał na garnkach\" w dzieciństwie ?  :)))

Już od pierwszego dnia dzieci z zaciekawieniem wydobywały i przysłuchiwały się różnorodnym dźwiękom wybrzmiewającym z muzycznego płotu. Muzyczny płotek pobudza u dzieci zmysł małego badacza i zachęca ich do eksperymentowania z dźwiękami. Dzieci poszukują różnorodnych sposobów do wydobywania nowych dźwięków, porównują ich brzmienie oraz natężenie. Podczas gry dzieci doskonalą również koordynację wzrokowo ruchową oraz sprawność motoryczną.

Dzieciom w wieku przedszkolnym często trudno opisać w słowach swoje uczucia. Gra na muzycznym płotku pozwala dzieciom na ekspresję emocji, jej działanie ma charakter terapeutyczny i uspokajający. Garnuszki, blaszki, foremki, przykrywki, tarka do prania oraz tuba gramofonu pozwalają dzieciom wystukać oraz wykrzyczeć co w ich duszy gra!