Pożegnanie lata 2014

We wtorek 23 września przyszła do nas jesień. My powitaliśmy tę porę roku zabawami, zawodami sportowymi, a przede wszystkim - wykopkami. Posadzone wiosną bulwy ziemniaków pięknie nam wyrosły i właśnie teraz przyszedł czas zbiorów. Dzieci były żywo zainteresowane co wyrosło w naszym ogródku. Z dumą prezentowały swoje zbiory. Wykopane ziemniaki posłużyły do zabaw sportowych. Były: slalomy z ziemniakiem na łyżce, rzut kartoflem do celu, sadzenie i zbieranie ziemniaków na czas. Największym hitem był rzut ziemniakiem w skarpecie. Dzieci dostały także kartofelki do swobodnych zabaw w domku kuchennym i piaskownicy.  Aby starczyło sił do zabawy każdy  przedszkolak upiekł sobie kiełbaskę nad ogniskiem. Można było sfotografować się na przy makiecie ziemniaczanej rodzinki. Cały dzień obfitował w wiele atrakcji.