Wizyta w Pracowni Przyrodniczej Na Głębokim 2014

Dzisiaj przedszkolaki z grup 4 i 5 latków odwiedziły edukacyjną pracownię przyrodniczą na Głębokim. Pani Izabela w ciekawy sposób opowiedziała nam o życiu jeży. Dowiedzieliśmy się, że małe jeże rodzą się bez kolców, są drapieżnikami, prowadzą nocny tryb życia i co dzieci bardzo zdziwiło - nie noszą jabłek na kolcach. Po prelekcji, korzystając z okazji, poszliśmy na spacer wokół Rusałki. Oglądaliśmy tam grzyby, zbieraliśmy liście, obserwowaliśmy kaczki. Z drzew spadały na nas liście niczym krople deszczu, a mgła unosząca się nad lasem wyglądała jak zaczarowana. Mogliśmy poczuć się jak w bajce wyreżyserowanej przez naturę. Teraz pozostaje tylko wrażenia z wycieczki przenieść na prace plastyczne i jesień na dobre zagości w naszym przedszkolu.