Lowe - Liga Ochrony Wróbelka Elemelka

W naszym przedszkolu przez cały niemal rok działa LOWE - czyli Liga Ochrony Wróbelka Elemelka. Przedszkolaki otaczają opieką nie tylko wróbelki, ale wszystkich inne ptaki przylatujące do naszego przedszkolnego karmnika, a jest ich sporo w ubiegłym roku naliczyliśmy 22 gatunki ptaków odwiedzające naszą stołówkę !

Dzieci z pomocą nauczyciela przygotowują smakołyki dla ptaków: zawieszają na gałązkach kawałki słoniny, orzechy i ziarna słonecznika w plastikowych siateczkach, wysypują wysuszony i pokrojony w małe kawałeczki wysuszony chleb i pszenicę dla gawronowatych, a także przygotowują „ptasie makagigi” - czyli zatopione w smalcu ziarenka.