Jak powstaje tęcza ?

Tęcza- czyli trochę o zjawiskach atmosferycznych ...

Marzec pokazał w tym roku wachlarz swoich pogodowych możliwości. Udowodnił, iż przysłowie „W marcu, jak w garncu” jest jak najbardziej prawdziwe. Dzieci patrząc przez okno nie mogły się nadziwić szybkości pogodowych zmian.  To dało początek bardzo ciekawym zajęciom o zjawiskach atmosferycznych. Wspólnie z dziećmi stworzyliśmy kalendarz pogody. Mimo, że kalendarz powstawał wiosną znalazły się w nim oznaczenia śniegu, gradu, burzy, deszczu, słońca i silnego wiatru.

Tylko tęczy nie było żadnego, badanego dnia. Dzieci zaczęły się pytać – dlaczego? W tej sytuacji nie pozostało nic innego jak wytłumaczyć zawiedzionym starszakom jak powstaje tęcza :)

Utrwaliliśmy też wiadomości dotyczące obiegu wody w przyrodzie.  Na koniec powstały bardzo kolorowe prace plastyczne.

Teraz czekamy już tylko na tęczę :)))