Eko lekcja dydaktyczna

Co gospodarka odpadami ma wspólnego z ekologią? To tematyka lekcji, która odbyła się w naszym przedszkolu dla dzieci starszych w ramach programu edukacyjnego EcoGeneratora

Spotkanie prowadziła Pani Agnieszka, przedstawicielka szczecińskiego EcoGeneratora. Dzieci dowiedziały się m.in., dlaczego odpady należy segregować i używać powtórnie jako surowiec, jakie zagrożenia wynikają ze składowania odpadów na wysypiskach, dlaczego przekształcanie odpadów w energię jest korzystne z punktu widzenia ochrony środowiska i ekonomii. Poznały też pojęcie „odpowiedzialności konsumenckiej” w zakresie ograniczania wytwarzania odpadów. Informacje poparte dostosowanymi do wieku dzieci rekwizytami, okazały się dla dzieci bardzo ciekawe. I chodź dzieci z naszego przedszkola w wiedzą jak segregować śmieci -  to ważnych treści nigdy za wiele :)