Mali ogrodnicy - to My

W naszym ogródeczku zrobimy porządki!

Zagrabimy ścieżki,  przekopiemy grządki.

Potem w miękką ziemię wsadzimy nasionka.

Będą się wygrzewać na wiosennym słonku.”

Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą! My w deszczowe dni obmyślaliśmy plany ogródka warzywnego. A właściwie nie ogródka, tylko naszego laboratorium, w którym będziemy eksperymentować, obserwować i uczyć się jak żyją rośliny.

Gdy tylko zrobiło się cieplej, ziemia rozmarzła i zza chmur wyjrzało słońce zabraliśmy się do pracy. Pan Stasiu przekopał i użyźnił nawozem nasz ogródek, a przedszkolaki zrobiły porządek – usunęły kamienie, szyszki, suche gałązki i patyki. Później podzieliliśmy ogródek na części – w jednej będą rosły zioła, w innej kartofle, a obok, równo w grządkach, różne warzywa. Przygotowaliśmy nasiona, które nie boją się panujących jeszcze nocą chłodów i wysialiśmy je równo w grządkach. Przygotowaliśmy tez podpory do malin, a ciocia pokazała nam, jak pozbyć się chwastów. Teraz przed nami bardzo odpowiedzialne zadanie – ogródek trzeba przecież pielęgnować i podlewać, gdy długo nie pada deszcz, wyrywać chwasty, żeby nie zabierały naszym roślinkom wody, pokarmu i światła.

Rośnijcie roślinki spokojnie – dzieci czuwają!