Święto Szczecina

Jak co roku świętowaliśmy urodziny Szczecina. Dzieci z grup cztero- i pięciolatków wybrały się na wycieczkę autokarową śladami ciekawych miejsc w mieście. Chcąc pokazać dzieciom jak najpełniejszy obraz Szczecina postanowiliśmy przejechać ulicą Kolumba i dotrzeć na Wały Chrobrego, skąd oglądaliśmy panoramę na Odrę.   Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się przespacerować po Parku Kasprowicza. Dzieci poznały symbolikę Pomnika Trzech Orłów. Zatrzymaliśmy się też przy Stoczni Szczecińskiej, która była kiedyś symbolem miasta. Niestety Zamek Książąt Pomorskich i Basztę Siedmiu Płaszczy, z powodu rzęsistego deszczu,  oglądaliśmy tylko zza szyb autokaru.

Chętne przedszkolaki robiły także flagi Polski, a starszaki utrwaliły wiadomości o mieście konstruując grę p.t.: \\\"Spacerkiem po Szczecinie\\\".

Odkrywanie miasta poprzez działanie i doświadczanie rzeczywistości daje najwieksze rezultaty poznawcze i emocjonalne. Lokalny patriotyzm, rozwijany już w przedszkolu, powinien być objęty szczególną troską dorosłych, bo to dzieci w przyszłości będą stanowiły o naszym Szczecinie.