Wycieczka do Ekoportu

W zeszły poniedziałek dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w wycieczce, która została zorganizowana przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. Dzieci miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem wzorcowego punktu odbioru odpadów problemowych przy ul. Leszczynowej. Tematyka zajęć była dla dzieci częściowo znana, ponieważ od lat w przedszkolu segregujemy odpady: zbieramy makulaturę, plastik, szkło, a także zbieramy baterie i zanosimy je do Eko Punktu przy naszej ulicy.

Podczas zajęć poprzez zabawę dzieci poznały sposób na niepotrzebne śmieci - czyli zrobiły z nich fajne zabawki :) Po udanych zajęciach pojechaliśmy do CIT Szmaragdowe Zdroje, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje: zwiedzanie zimowiska nietoperzy w podziemiach oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wycieczka była bardzo intensywna i ciekawa. Cieszymy się, że mieliśmy okazję wybrać się na nią w ramach projektu edukacji ekologicznej, organizowanego przez WGKiOŚ. Dziękujemy Pani Agnieszce Ciszewskiej, że zechciała nas włączyć do projektu i polecamy się na przyszłość :)

EKOLODZY SPOD MUCHOMORKA