Dzień Mamy i Taty

Ekologia to temat szczególnie bliski wszystkim w przedszkolu „Pod Muchomorkiem”. Mając to na uwadze postanowiłyśmy z okazji Dnia Mamy i taty przygotować sztukę, w której będą brały udział wszystkie dzieci, i która będzie jednocześnie ekologicznym przesłaniem dla dorosłych. Bo to przecież dorośli w swoich działaniach często zapominają o przyrodzie i dbają tylko o potrzeby ludzi. Pomysł EKO – SZTUKI został oparty na wierszach i piosenkach o tematyce przyrodniczej i otrzymał tytuł „ O tym, jak fabryka mała piękne miasto zatruć chciała”. Byłyśmy pewne, że pomysł eko-sztuki spodoba się dzieciom i nie myliłyśmy się. Mali eko-aktorzy z zapałem zabrali się do pracy. Wspólnie opracowaliśmy scenariusz, dobraliśmy muzykę, zaprojektowaliśmy scenografię i propozycje kostiumów. Ustaliliśmy tez obsadę, w której dla każdego przedszkolaka – ekologa i aktora, znalazła się ważna rola. W szyciu kostiumów i zbieraniu niezbędnych rekwizytów uczestniczył już cały personel (a może eko-personel) przedszkola.

Publiczność na premierze nie zawiodła. Rodzice przedszkolaków zaopatrzeni przez swoje pociechy w „programy teatralne” z zapartym tchem oglądali przedstawienie, a na zakończenie nagrodzili wszystkich wielkimi brawami.

Mali aktorzy – ekolodzy! Spisaliście się na medal!