Urodziny Marchewki

Trzylatki świętują „urodziny Marchewki”.

Dziś w naszej grupie świętowaliśmy urodziny Marchewki. Na to wydarzenie dzieci szykowały się od samego rana, bo wspólnie z ciocia Elizą , ciocią Lusią i ciocia Elą z kuchni przygotowywały dla rodziców niespodziankę: pyszne i zdrowe ciasto marchewkowe! Przedszkolaki przywitały gości piosenką, a później było przedstawienie „Na straganie” (podczas,  którego dzieciaki wcieliły się w role warzyw). Wspólnie  „ugotowaliśmy” zupę jarzynową (z rodzicami w roli głównej), dzieciaki dzieliły na sylaby wyrazy, było też opowiadanie o pieczeniu ciasta, czyli „gimnastyka buzi i języka”. Rodzice wykazali się niezwykła pomysłowością przy konstruowaniu jarzynowych stworków; były dinozaury, myszki, rybki, lew, wesołe laleczki i pajacyki, a nawet Pinokio z baaaaaardzo długim nosem! Oczywiście wszystkim bardzo smakowało nasze marchewkowe ciasto!

Było bardzo marchewkowo i zdrowo!

Dzięki zajęciom otwartym rodzice mogą zobaczyć jak ich dziecko funkcjonuje w grupie przedszkolnej, czego uczy się podczas codziennych zajęć dydaktycznych, czy ma jakieś problemy i trudności, jak wygląda jego zwykły dzień spędzony w przedszkolu, a także dają możliwość poznania sposobów pracy nauczycielki z dziećmi. Udział mamy albo taty w takich zajęciach mobilizuje dzieci do zwiększenia swojej aktywności i podnosi ich poczucie wartości .