Misiowy szpital

CHCEMY BYĆ SILNI I ZDROWI

Dzisiaj naszą grupę odwiedził niecodzienny gość – pani doktor Agata Jankowska, czyli po prostu mama Pabla.

Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji dotyczących pracy lekarza oraz oglądały przyrządy lekarskie m.in. stetoskop, patyczkii latarkę do badania gardła itd. Pani doktor zbadała chętne dzieci, zajrzała do gardełek, posłuchała bicia serduszka, no i oczywiście obdarowała wszystkie dzieci niezwykłymi prezentami (przełamując w ten sposób strach dzieci przed wizytą u lekarza).

Tego dnia w naszej grupie wszystkie przedszkolaki zamieniły się w lekarzy, urządziły szpital dla misiów i lalek, aptekę, gabinet stomatologiczny, a nawet salę operacyjna! Swoim maskotkom towarzyszyły podczas całego procesu leczenia, aktywnie uczestnicząc w badaniach, a nawet wykonały operację w „prawdziwym” chirurgicznym stroju!

Kiedy dorośniemy będziemy lekarzami!

Bardzo często można spotkać się w przychodni czy szpitalu z płaczącymi dziećmi, które nie pozwalają się zbadać, a czasami wręcz uciekają z gabinetów. Nie można się temu dziwić, w końcu każdy boi się tego czego nie zna i nie rozumie. Zajęcia, związane z promowaniem zdrowia są prowadzone także po to, żeby zmienić negatywne nastawienie dzieci do lekarzy. Bardzo dziękujemy mamie Pabla za poświęcony nam czas.