1 kwietnia Święto ptaków

Czy wiecie kto przez wiosnę, lato i jesień broni drzew i owoców przed szkodnikami? Kto wyjada larwy i gąsienice z pól i sadów? Kogo boją się muchy i komary? Kto dla nas ćwierka, śpiewa, gwiżdże od wiosny do jesieni? Oczywiście ptaki !

Dziś, jak co roku obchodzimy ich święto – Międzynarodowy Dzień Ptaków.W naszym przedszkolnym ogrodzie powiesiliśmy kolejne budki lęgowe, zróżnicowane dla różnych gatunków ptaków. Zapewnią one ciepłe gniazdko dla piskląt, które wylęgną się wiosną. Za pomocą różnych technik plastycznych dzieci stworzyły wielobarwne ptasie prace. Dzieci poznały także wiele nowych, ciekawych wiadomości o ptakach, rodzajach ptasich gniazd, ptasich dziobach a nawet o ich języczkach.

W tym dniu wręczyliśmy także nagrody za udział w konkursie w którym dzieci z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem wykonywali przepiękne, kolorowe ptaki.

Nagrodą w konkursie były … oczywiście ptaszki! Gliniane ptaszki logopedyczne sprawiły, że tego dnia całe nasze przedszkole wypełnione było radosnym świergotem!