Dzień Królika 2016

Uwaga smyki! Szykujcie smakołyki!

Dziś Światowy Dzień Królika!

Od kilku lat 26 września obchodzony jest Światowy Dzień Królika, co nie stoi oczywiście na przeszkodzie abyśmy w naszym przedszkolu cały tydzień organizowali zajęcia i zabawy pod znakiem królika :)

Obcowanie ze zwierzętami ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dzieci – uczy ich odpowiedzialności, empatii, pokazuje, że obowiązki w stosunku do zwierząt to codzienność, której nie można zaniedbać - służy temu nasza zagroda z królikami. Żywe, puszyste i urocze zwierzęta, to nie tylko dodatkowa atrakcja dla dzieci, to także okazja, by nauczyć dzieci dbania o uszatych pupili. Dzieci obserwują zachowanie królików w ich naturalnym środowisku, mają okazję pogłaskać, a także dokarmiają je specjalnie dla nich dostosowanymi smakołykami.