Wędrująca Książka

Dzieci z naszego przedszkola, pod opieką cioci Agaty i cioci Elizy, biorą udział w projekcie edukacyjnym „Wędrująca książka”. W projekt jest zaangażowanych 350 grup przedszkolnych i klas szkolnych z całej Polski. Jego ideą jest współpraca i integracja grup przedszkolnych i szkolnych oraz ich opiekunów z różnych stron Polski.
„ Wędrująca książka” to akcja promująca wśród dzieci czytelnictwo, wprowadzająca przedszkolaków w świat bajek i opowiadań, których to stają się twórcami, rozwijająca wyobraźnie i fantazję twórczą.

Założeniem projektu jest samodzielna praca dzieci, przy minimalnym wsparciu dorosłego koordynatora. Dzieci uczestniczące w akcji mają za zadanie, wspólnie z kolegami z innych przedszkoli, napisać książkę o Oli, która to jest bohaterką wszystkich opowieści.
Projekt zostanie ukończony w kwietniu, kiedy to zaprosimy chętnych rodziców i dzieci do wspólnego odczytania przygód Oli.
Projekt został objęty patronatem medialnym wydawnictw: bliżej przedszkola, Mac EDUKACJA, magazyn dla dzieci Świerszczyk i nowa era.