„Co przedszkolak o zdrowiu wiedzieć powinien?”

Projekt edukacyjny w grupie 3- latków.

Celem projektu było ukazanie dzieciom wielu aspektów wpływających na zdrowie człowieka. W czasie trwania projektu dzieci miały sposobność doświadczyć różnorodności i bogactwa warzyw i owoców, zwłaszcza sezonowych. Badały budowę ogórka czy jabłka, smakowały wielu owoców i warzyw, nawet tych niezbyt lubianych. Dzieci przygotowywały także zdrowe- kolorowe kanapki. Pod lupę trafiły też kasze.

W związku z projektem gościliśmy w naszej grupie panią stomatolog, panią kucharkę i panią doktor, które z różnych punktów widzenia opowiadały o sposobach dbania o zdrowie.

Dzieci na spotkaniu z panią kucharką dowiedziały się o budowie piramidy żywnościowej. Pani stomatolog- babcia Hani, opowiedziala o potrzebie dbania o zęby,a mama Zuzi, która jest lekarką, dała kilka cennych wskazówek jak w codziennym życiu zapobiegać chorobom.

Nie zapomnieliśmy także omówić wpływu ruchu i świeżego powietrza na prawidłowy rozwój dzieci.

Projekt o zdrowiu stal się przyczynkiem do wielu dyskusji między dziećmi i co najważniejsze wpłynął na większą świadomość przedszkolaków.