Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!

Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że o zęby trzeba dbać. Ale żeby te wiedzę jeszcze pogłębić zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamę naszego kolegi Bruna, która jest stomatologiem. Pani Klaudia przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o ząbki. Zademonstrowała  na modelu szczęki (który bardzo wszystkim się podobał) jak należy prawidłowo szczotkować zęby i ile czasu należy je czyścić, a także co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Mieliśmy okazję zobaczyć model zdrowego i chorego ząbka. A później mali dentyści zabrali się „do pracy”. Wszyscy prawidłowo umyli własne ząbki, tak jak nauczyła nas mama Bruna! Bardzo dziękujemy Pani Klaudii za wizytę w przedszkolu!