Spotkanie z Afryką

Czterolatki to mali podróżnicy. W ramach cyklu zajęć „Podróże małe i duże” poznajemy wszystkie kontynenty. Byliśmy już na Antarktydzie. Przez oceany popłynęliśmy do Ameryki Południowe i Północnej.

A teraz celem naszej podróży był kontynent afrykański!

Podczas wycieczki do Muzeum Narodowego, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieśliśmy się do zachodniej Afryki, a dokładnie do wiosek afrykańskich, które zamieszkują plemiona Lobi i Somba. Poznaliśmy życie codzienne mieszkańców tych terenów, ich tradycje, kulturę, sztukę. Pani Dorota odkryła przed nami największe tajemnice „czarnego lądu” i cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania małych odkrywców.

Dzieci były bardzo zainteresowane niezwykłymi i cennymi przedmiotami znajdującymi się w muzeum (zwłaszcza maskami) i zaciekawione opowieściami pani Przewodnik. Przedszkolakom najbardziej podobało się … „wszystko” (jak zapewniały po powrocie do przedszkola).