Nasz Kasztanowiec

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak ważne dla przyrody są drzewa!

Oczyszczają powietrze, chronią przed palącym słońcem w upalny dzień i osłaniają przed wiatrem, gdy jest chłód. Dają materiał do produkcji papieru i na budowę domu. Stanowią schronienie dla zwierząt i mniejszych roślin. Dają nam pyszne owoce!

Nasi przodkowie przypisywali drzewom nawet magiczną moc!

Czterolatki zrobiły eksperyment i posadziły w doniczce znalezionego w przedszkolnym ogródku kasztana. Jakie było ich zdziwienie, gdy pewnego dnia zobaczyły wyrastającą z ziemi małą roślinkę, zupełnie niepodobną do wielkich drzew. Po pewnym czasie, gdy na łodyżce pojawiły się charakterystyczne liście, byliśmy już pewni – wyhodowaliśmy kasztanowca. Gdy na dworze zrobiło się ciepło nasz kasztanowiec zamieszkał w ogródku. Dzieci znalazły dla niego ustronne i słoneczne miejsce. Ogrodziły teren i umieściły wokół niego informacyjne tabliczki.

Teraz będziemy dbać o nasze drzewko, żeby rosło wysoko i za kilka lat dało zwierzętom schronienie, a przedszkolakom kasztany!