WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA – ogólnopolski projekt edukacyjny

Zakończyliśmy przygodę z „Wędrującą Książką” i Ola (bohaterka, którą nasze przedszkolaki narysowały i wymyśliły początek jej przygód) wróciła z wycieczki po przedszkolach w całej Polsce!

Nasze przedszkolaki brały udział w tworzeniu dwudziestu książeczek. Kontynuowały m.in. przygody Oli w Kosmosie, w zoo, w krainie fantazji, w wehikule czasu, w krainie angielskiego i wielu innych. W czasie wymyślania przygód dzieciaki zaskakiwały pomysłowością i zaangażowaniem, rozwijały wyobraźnię i kreatywność, uczyły się poprawnego budowania zdań, a nawet utrwalały niektóre angielskie słówka.

Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na kolejne przesyłki, z czasem „zaprzyjaźniły” się z dziećmi z przedszkoli, które są w miejscowościach oddalonych od Szczecina o wiele kilometrów.

Wszystkie przygody czytamy w czasie naszych „porannych czytanek”, ale także zachęcamy do czytania w domu z rodzicami!