Wycieczka do Ekoportu

W kwietniu obchodzimy Święto Ziemi! Z tej okazji przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Ekoportu, gdzie brały udział w „Spotkaniu edukacyjnym”.

W trakcie zajęć zwiedzaliśmy ścieżkę edukacyjną, gdzie zostały nam przybliżone zasady działania EKOPORTU. Dzieci obejrzały miejsca, w których składuje się i segreguje rozmaite odpady. Rozmawiały na temat możliwości ograniczania ilości śmieci, a także podawały przykłady ponownego ich wykorzystania.

Później odbyła się część warsztatowa – arterecykling, gdzie z przywiezionych przez dzieci „odpadów” powstały piękne prace plastyczne – motylki, Minionki, ludziki i inne.