Pierwsze plony w naszym ogródku

Na terenie ogrodu przedszkolnego, dawno temu, wygospodarowaliśmy miejsce na ogródek warzywny. Początkowo było to raczej poletko doświadczalne, na którym dzieci wysiewały i sadziły wszystko, co im przyszło do głowy. Z czasem, drogą prób i błędów nasze poletko zamieniło się w ogródek ziołowy z tymiankiem, oregano, lubczykiem, melisą cytrynową, lubczykiem, a także ogródek warzywny, w którym sadzimy cebulkę, rzodkiewkę, fasolkę i inne warzywa. W ogródku rosną też poziomki, rabarbar i maliny. Mamy też kartoflisko, które cieszy nas zwłaszcza jesienią, kiedy mamy „Święto pieczonego ziemniaka”

To szczególne miejsce, prawie przez cały rok dostarcza dzieciom możliwości do wielu obserwacji i działań praktycznych. Wiosną dzieci przygotowały ziemię pod nasadzenia i siewy, posadziły ziemniaki i zagospodarowały warzywnik. Cały czas doglądały upraw i zajmowały się pracami porządkowymi.

I wreszcie przyszedł czas na pierwsze zbiory, z których najbardziej ucieszyły się panie kucharki i nasze króliczki.