"Podróże Misiołanków"

Podróże Misiołanków” to kolejny ogólnopolski projekt edukacyjny, w którym uczestniczą dzieci z naszego przedszkola. Istotą projektu jest wyposażenie dzieci w wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz poszanowania otoczenia i życia w zgodzie z naturą. Pierwszy odwiedził nas tata Noteusz Łanek – policjant, uczący bezpiecznego zachowania i unikania ryzykownych sytuacji w najbliższym otoczeniu.

Pan policjant Noteusz pokazał czterolatkom i pięciolatkom, jak należy zachowywać się podczas spacerów i wycieczek. Rozmawiał z dziećmi o podstawowych przepisach ruchu drogowego oraz bardzo ważnych kwestiach związanych z zachowaniem się wobec obcych osób i nieznanych zwierząt. Projekt cieszył się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem. Welki, pluszowy miś wzbudzał wiele pozytywnych emocji i zachęcał do zainteresowania się pracą policjanta. Noteusz był doskonałym przekaźnikiem ważnych treści edukacyjnych, które nie zawsze są dla dzieci proste.

Kontynuując temat bezpieczeństwa w ruchu pieszych, już w październiku nasze dzieci odwiedzą Panie z Inspekcji Ruchu Drogowego.

Z niecierpliwością czekamy na kolejnych członków rodziny Łanka.

Mamę - Notencję Łanek, która jest pielęgniarką przekazującą wiedzę na temat zdrowia i higieny osobistej.

Córeczkę - Notkę Łanek, specjalistkę od zdrowego odżywiania propagującą wśród dzieci właściwe nawyki żywieniowe.

Synka, Notka Łanka – przyjaciela przyrody, uczącego życia w zgodzie z naturą i budującego świadomość ekologiczną.