PIĘCIOLATKI POZNAJĄ SEKRETY KOSMOSU!

Wszystkie dzieciaki uwielbiają podróże!

W młodszej grupie naszym celem było poznanie kontynentów. W grupie starszaków postanowiliśmy wyruszyć w kosmiczną wyprawę!!!

Dzieci zbudowały rakietę i mogliśmy ruszać na podbój kosmosu!

W trakcie trwania naszej podróży poznaliśmy planety Układu Słonecznego, dowiedzieliśmy się z czego są zbudowane, jakie warunki na nich panują i dlaczego nie można na wielu z nich wylądować!

Poznaliśmy najsłynniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego naukowe odkrycie! Dowiedzieliśmy się dlaczego gwiazdy mrugają , a planety nie? Co to są komety i czarne dziury? Jak wygląda ziemia widziana z kosmosu? Kto pierwszy stanął na Księżycu? Dlaczego Pluton nie jest już planetą? I wiele, wiele innych tajemnic!

Projekt, który realizowaliśmy był naprawdę kosmiczny!!!