Bezpieczne przedszkole - próbna ewakuacja przeciwpożarowa

Dnia 17.10.2017 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 4 grup przedszkolnych oraz cały personel placówki. Na sygnał syreny alarmowej dzieci i personel bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Celem akcji było nabywanie umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.