Spotkanie z Panią Policjant

Dzieci w naszym przedszkolu często maja okazję poznawać podstawowe zasady ruchu drogowego. Często chodzimy na spacery i uczymy się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. We wrześniu przepisów uczył nas pluszowy miś policjant – Tata Noteusz Łanek (nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie Podróże Misiołanków).

Ale najwięcej jednak o ruchu drogowym wiedzą oczywiście policjanci. Dlatego do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panią z Inspekcji Ruchu Drogowego, od której dzieci dowiedziały się jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć jak wygląda strój policyjny, a nawet przymierzyć czapkę i poczuć się jak prawdziwy policjant!