WIZYTA W BIBLIOTECE

Wszystkie dzieci kochają książki, dlatego bardzo ucieszyły się z wycieczki do biblioteki. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w tym niezwykłym miejscu.

W bibliotece powitała nas Pani Marta – bibliotekarka, która zna wszystkie tajemnice tego królestwa. Dzieci były zachwycone ilością książek znajdujących się na regałach. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani Marta opowiedziała nam o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki poznały zasady wypożyczania książek, dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Poznaliśmy przygody misia Bruma – to bardzo śmieszny niedźwiedź usiłujący się dowiedzieć, dlaczego przerwano transmisję telewizyjną z meczu piłkarskiego.

Pani bibliotekarka zachęciła do codziennego czytania z rodzicami w domu. I oczywiście zaprosiła nas na kolejną wizytę. Z pewnością skorzystamy z tego zaproszenia.