STARSZAKI W FILHARMONII

Filharmonia Szczecińska - niektórzy z nas już tam byli, niektórzy odwiedzili to niezwykłe miejsce po raz pierwszy. Nigdzie nie odbiera się tak wspaniale muzyki jak właśnie tu!

Starszaki miały okazję wzięcia udziału w kameralnym koncercie dla przedszkoli pt. „DoNuta taktuje na raz”. Spotkanie było okazją  do poznania budowy i brzmienia fortepianu, na którym grał muzyk filharmonii pan Krzysztof.

Przedszkolaki bardzo spontanicznie reagowały na muzykę: klaskaliśmy, tupaliśmy, odpowiadaliśmy na wiele pytań i rozwiązywaliśmy muzyczne zagadki. Uczyliśmy się aktywnego słuchania: rozpoznawaliśmy melodie z filmów i bajek,  reagowaliśmy na brzmienia głośne i ciche, wesołe i smutne, szybkie i wolne. Wszyscy bawili się doskonale!

Bardzo podobał się nam także sam gmach filharmonii: ogromna przestrzeń i wielkie , kręcone schody, po których wchodziliśmy, żeby dotrzeć do sali koncertowej.