DZIEŃ KOTA

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Święto Kota. Ten dzień jest okazją do zwrócenia uwagi na znaczenie kotów w życiu człowieka, a w szczególności na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, naśladowały kociaki, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajek o najsłynniejszych kotach na świecie.

W ramach obchodów Światowego Dnia Kota dzieci wysłuchały także prelekcji, która prowadziła Pani Beata ze szczecińskiego TOZ-u dotyczącej praw zwierząt. Dowiedziały się w jaki sposób można pomóc wolno żyjącym kotom i jak zachować się w sytuacjach nietypowych ( np. gdy widzimy, że ktoś krzywdzi zwierzęta).

Ten dzień to także okazja do tego, aby zebrać karmę dla potrzebujących zwierząt. Dzięki naszej przedszkolnej akcji „Kocie Łakocie” zapełnimy „puste brzuszki” wielu wolno żyjącym zwierzakom.

Wszystkim hojnym przedszkolakom i ich rodzicom, w imieniu wszystkich kociaków bardzo dziękujemy !!!