WITAMY WIOSNĘ!

A ten maik w słonku świeci.

Ubrały go w kwiaty dzieci,

Ubrały go i dziewczęta,

Wstęga na nim przewinięta

Dla maika dobra pora,

Od wrót do wrót, aż do dwora

Otwierają mu panięta,

Bo to teraz wiosny święta!

(Maria Konopnicka „Maik”)

W naszym przedszkolu wiosnę witamy na różne sposoby!

Nie topimy Marzanny, symbolizującej zimę, bo wiemy, że zima jest potrzebna przyrodzie. Daje jej sen i odpoczynek, a dzieciakom wiele frajdy i zabawy. Żegnamy więc zimę na rok!

A wiosna?

Szukamy jej w każdym zakątku naszego ogrodu (na łące kwitną pierwsze wiosenne kwiaty, a na gałązkach wierzby pojawiły się mięciutkie „kotki”). Widać także zmiany w świecie zwierząt, budzą się owady, jest coraz więcej ptaków i nawet nasze przedszkolne zwierzaki wykazują większą aktywność.

Jak zwykle wiosna zostawiła nam list i mnóstwo zadań do wykonania – wszystko udało się znakomicie!

Starsze dzieci przygotowały też wiosenny „maik”- drzewko symbolizujące nadejście wiosny.

W witaniu wiosny pomagał nam Elf Leprechaun, który specjalnie przyleciał do przedszkola Dodolotem (to nasza kolejna bajkowo-muzyczna podróż). Jak zwykle świetnie bawiliśmy się, tym razem przy dźwiękach gitary i skrzypiec, w rytmie irlandzkich melodii!