Brawo odważni strażacy!

Na pewno każdy w dzieciństwie marzył, aby zostać strażakiem! Dlatego wszyscy ucieszyliśmy się z wizyty strażaków w naszym przedszkolu!

Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli dzieciom zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych, zaprezentowali specjalne ubranie, sprzęt ochronny i sprzęt do akcji ratowniczych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. wszyscy z wielką radością przymierzali strażacki hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska wozu i sprzętu znajdującego się w nim.

Ale największą frajdą dla naszych maluchów było lanie wody! Zwłaszcza, że pogoda dopisała i wszyscy cieszyli się z chłodnego prysznica!

Bardzo dziękujemy panom strażakom i zapraszamy do nas częściej!