"O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy"

Grupę sześciolatków odwiedziły Pani dr Anna Bogacka i Pani mgr inż. Angelika Heberlej z Zakładu Podstaw Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Żywności ZUT wraz ze swoimi studentami. Celem odwiedzin było przekazanie dzieciom wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Dzieci i dorośli wspólnie wykonali zdrowe słodycze z produktów pełnowartościowych i w 100 % ekologicznych. Potem dzieci, z pomocą studentów wykonały piramidy żywieniowe.

Spotkanie okazało się bardzo ciekawe i obfitowało w nową wiedzę. Dzieci na pewno zapamiętają, co powinny jeść, a czego unikać, aby zapewnić sobie zdrowie i energię.