PRZERWA URLOPOWA do 31-07-2024. Opłata za lipiec wynosi 600zł. Opłata za sierpień będzie pomniejszona o czerwcowe nieobecności.

TAJEMNICE WULKANÓW

4-latki to bardzo ciekawe świata dzieci. Jedna z ich ostatnich pasji były wulkany.

W tygodniu wulkanicznym dzieci poznały budowę wulkanów i ich rodzaje, dowiedziały się o występowaniu wulkanów na kuli ziemskiej, a także o ich niszczycielskiej i życiodajnej sile.

Najciekawszą częścią zajęć był eksperyment, w którym dzieci mogły zaobserwować wybuch sodowego wulkanu.

Doświadczenie zaczęliśmy od zrobienia wulkanów z masy solnej. Jeden był stożkowy, a drugi- tarczowy. Następnie, zgodnie z instrukcją, dzieci przeprowadziły doświadczenie, polegające na połączeniu sody i octu. Wyniki prób były dla przedszkolaków bardzo ciekawe i zachęcające do dalszych pytań i działań.