JADĄ, JADĄ ODWAŻNI STRAŻACY

JADĄ, JADĄ ODWAŻNI STRAŻACY…

Dziś, od samego rana w naszym przedszkolu dzieci z niecierpliwością na kogoś czekały. Przyjadą, czy nie? Pogoda, jak na złość, nie dopisała. Ale gdy tuż po drugim śniadaniu usłyszeliśmy „syrenę strażacką” już wiedzieliśmy – nasi goście przyjechali! To była wizyta pełna wrażeń! Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka jest bardzo ważna, ale także trudna i niebezpieczna. Strażacy wyjaśnili dzieciom, na czym polega służba w Straży Pożarnej, zaprezentowali sprzęt oraz umundurowanie strażaka, a także przypomnieli
o zasadach zachowania bezpieczeństwa oraz o tym, jak wezwać straż w razie niebezpieczeństwa. Największym zainteresowaniem cieszył się wielki, czerwony wóz strażacki, którym przyjechali goście. Przedszkolaki obejrzały wyposażenie wozu strażackiego: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. A największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu i włączenia sygnału alarmowego.
Wielu chłopców, ale i niektóre dziewczynki, postanowiło w przyszłości zostać strażakami… I oczywiście jeździć dużym, czerwonym strażackim wozem!

Serdecznie dziękujemy Panu Jarkowi Jarczewskiemu za Straży Pożarnej oraz tacie Adasia i Szymona Woźniaków.