Plony z naszego ogródka

Wesoło w ogródku jesienią na grządce…

W naszym ogródku warzywnym też jest bardzo wesoło, bo wszystkie małe przedszkolaki cieszą się z udanych zbiorów. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach ogromne rozmiary niektórych roślin, można nawet było się w nich schować! Były też rośliny pięknie pachnące, no i oczywiście te najbardziej smakowite – malinki! Warto trochę popracować, żeby zebrać takie plony!

Dla każdego dziecka ogrody to miejsca, w których dzieją się prawdziwe czary. Bo jak to możliwe żeby z małego ziarenka wyrastały duże rośliny. Albo, jak to się dzieje, że kwiaty zamieniają się w owoce. Żeby pomóc dzieciom zrozumieć ten pełen tajemnic świat założyliśmy w naszym przedszkolu ogródek warzywno -ziołowy, w którym przedszkolaki pracują, obserwują i eksperymentują.

W naszym ogrodzie uprawiamy w większości smakołyki dla zwierząt żyjących w przedszkolu, zwłaszcza dla sąsiadujących z ogródkiem króliczków. Hodujemy także rośliny stanowiące ciekawe obiekty obserwacji, np. dynię i fasolę. Na specjalnym poletku rosną popularne zioła: mięta, bazylia, oregano, tymianek i szałwia. Osobno rosną ziemniaki, których zbiory są jednocześnie okazją do świętowania pierwszego dnia jesieni.

Dzieciaki przez cały rok mają możliwość obserwowania zmian, poszerzają swoje zainteresowania i wiedzę przyrodniczą, a wykonując prace w ogrodzie rozwijają odpowiedzialność i obowiązkowość.