2O LAT PRZEDSZKOLA POD MUCHOMORKIEM

O nas

Przedszkole Pod Muchomorkiem powstało 1 września 1993 roku. Opiekę merytoryczną i metodyczną nad placówką sprawuje Kuratorium Oświaty oraz Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego. Osobą prowadzącą przedszkole jest Renata Chełmowska.

Zapewniamy opiekę dzieciom od 2 do 6 lat. Mamy cztery 16 osobowe grupy wiekowe.

Przedszkole stworzone zostało dla dzieci w celu zapewnienia troski, uwagi oraz życzliwości każdemu dziecku.

Nasze Przedszkole to przytulny dom z niezwykłym, ogromnym, zielonym o każdej porze roku ogrodem pełnym przygód i wyzwań.

Przedszkole Pod Muchomorkiem to miejsce, w którym zespół doświadczonych i zaangażowanych pedagogów codziennie czuwa nad zapewnianiem dzieciom warunków odpowiadających ich indywidualnym potrzebom rozwojowym w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

Pragniemy tworzyć miejsce, w którym dzieciństwo będzie czasem radosnego oraz swobodnego poznawania świata. Przedszkolne sale oraz ogród tworzą atrakcyjne środowisko, które stymuluje inicjatywę dzieci oraz umożliwia zaspokajanie potrzeby aktywnego poznawania otoczenia.

Propagujemy pogodne, radosne, beztroskie dzieciństwo, gdzie nauka wydaje się zabawą, a zabawa jest przyjemnością, gdzie dzieci mogą znaleźć swojego czworonożnego przyjaciela.

W naszym przedszkolu dbamy o to, aby każde dziecko czuło się ważne i docenione. Wspomagamy dzieci w budowaniu wewnętrznego poczucia własnej wartości oraz wiary w swoje umiejętności, tak aby z pewnością siebie potrafiły stawiać czoła wyzwaniom życia codziennego.

Oferujemy opiekę nad dziećmi przez kompetentną, stabilną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną:

• zajęcia i zabawy prowadzone we wszystkich grupach wiekowych zgodnie z programem MEN, programem edukacji językowej dzieci opracowanym przez prof. dr hab. Bronisława Rocławskiego - glottodydaktyka,
  • edukację matematyczną opartej o program prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
  • zajęcia logopedyczne,
  • zajęcia rytmiczne,
  • naukę języka angielskiego
  • gimnastykę korekcyjną
  • metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
  • zajęcia taneczne
  • aikido
  • rozszerzony blok zajęć plastycznych o PPP (popołudniowa pracownia plastyczna)