Dzień w przedszkolu

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 17.00. Kiedy dzieci przychodzą do przedszkola,  witamy się , rozmawiamy, dzieci mają czas na dowolne zabawy w grupie, poranne zabawy ruchowe, ciocie możliwość kontaktów indywidualnych, rozmów z rodzicami.
Ze względu na rozkład dnia w przedszkolu, prosimy przyprowadzać dzieci do godziny 9.00, bowiem o tej godzinie podajemy śniadanie. Po śniadaniu rozpoczynają się różnego rodzaju zajęcia, malujemy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, liczymy, uczymy się wierszy, słuchamy opowiadań, przeprowadzamy doświadczenia, mamy wycieczki, spacery lub bawimy się na placu zabaw.

Dziecko może być przyprowadzone później do przedszkola bez powiadamiania personelu, jednakże ze względu na organizację prosimy, aby było po śniadaniu w domu.

Drugie śniadanie podajemy o 10.30.

O godzinie 11.30 podajemy pierwsze danie (zupę z ciemnym pieczywem). Dzieci, które odczuwają potrzebę snu i odpoczynku idą do naszej sypialni, gdzie słuchając bajek czytanych przez ciocię i przygrywającej pozytywki, wypoczywają na leżaczkach. Dzieci które nie śpią słuchają bajek i wierszy, bawią się z ciociami, mają dodatkowe zajęcia lub zabawy w ogrodzie.

O godzinie 13.40 podajemy drugie danie obiadowe i potem myjemy ząbki.

Później dzieci mają organizowane zabawy w grupach, zajęcia podejmowane z inicjatywy dzieci,  pracę w kącikach zainteresowań,  zabawy integracyjne,  gry i zabawy tematyczne, dydaktyczne, konstrukcyjne, plastyczne, pracę wyrównawczą.

O godzinie 15 podajemy deser.

Po deserze do godziny 17.00 odbywają się zabawy w „wielkiej" sali lub ogrodzie. Zajęcia popołudniowe: zabawa w kącikach zainteresowań, praca indywidualna z dziećmi, prace porządkowe, zajęcia dowolne, gry i zabawy, kontakty indywidualne z dziećmi i rodzicami, Popołudniowa Pracownia Plastyczna.

Około 16.00 podajemy podwieczorek dla dzieci. Zabawy dowolne, rozchodzenie się dzieci do domów.

Przyprowadzanie i odprowadzanie dzieci

Uważamy, że na te czynności powinno się przeznaczyć nieco więcej czasu - jeśli jest to możliwe. Stwarza to okazję do rozmowy o dziecku, jego radościach, problemach, ewentualnych chorobach lub innych ważnych sprawach. Dzieci odbierane są z przedszkola tylko przez rodziców lub osoby przez nie upoważnione. Jeżeli po dziecko ma przyjść ktoś inny niż rodzice, należy nas o tym powiadomić.

Pamiętajcie, że zawsze możecie do nas zadzwonić, jeśli dziecko nie chciało zostać w przedszkolu lub było smutne z innego powodu.

Rodzice

Dla zapewnienia dzieciom poczucia bezpieczeństwa i powiązania przedszkola i domu rodzinnego, jest bardzo ważne aby rodzice wiedzieli co dzieje się w przedszkolu i uczestniczyli w imprezach i spotkaniach przeznaczonych dla nich. Raz do roku odbywa się zebranie rodziców, lecz każdego dnia możecie rozmawiać z nami na temat swojego dziecka. Skontaktujemy się z Wami także, gdy uznamy dodatkową rozmowę za konieczną.

Dzieci chore

Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką nie są przyjmowane do przedszkola. Prosimy o nie przyprowadzanie dzieci przeziębionych. Katar to także choroba. Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia.
Jeżeli dziecko źle się poczuje w trakcie pobytu w przedszkolu, natychmiast  Was o tym powiadomimy, dlatego bardzo prosimy aby numery Waszych telefonów którymi dysponujemy były stale aktualne.

Odzież

Dzieci powinny być ubierane w wygodne i praktyczne ubranka tj. odzież, która nie krępuje dziecka i w której może się pobrudzić ( np. podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie). Każde dziecko ma w przedszkolu swoje kalosze. Codziennie wychodzimy do ogródka i na spacery, niezależnie od pory roku czy pogody.
Nie ma pojęcia „zła pogoda” - może być tylko źle dobrana odzież.